Engeland

Engelse geneugten: een culinaire ontdekkingsreis

Homemade Beef Wellington puff pie with tenderloin meat on a cutting board.

De Engelse keuken staat niet bepaald bekend om zijn culinaire hoogstandjes. Maar wie verder kijkt dan de traditionele fish and chips en de bekende Engelse ontbijtjes, zal verrast worden door de diversiteit en smaakvolle geneugten die deze keuken te bieden heeft. Ga met ons mee op een culinaire ontdekkingsreis door de Engelse keuken!

Afternoon tea

Een van de bekendste Engelse tradities is natuurlijk de afternoon tea. Deze lichte maaltijd bestaat uit een selectie van sandwiches, scones met clotted cream en jam, en diverse zoete lekkernijen zoals taartjes en petit fours. Geniet van een lekker kopje thee en laat je verwennen door deze heerlijke Engelse lekkernijen.

Pie

Engelse pie’s zijn wereldberoemd en een absolute must-try. Of je nu houdt van de klassieke steak and kidney pie of liever gaat voor een hartige groentepie, er is voor ieder wat wils. De heerlijke vulling, omhuld door een knapperige korst, maakt van elke pie een ware smaakexplosie.

Roast dinner

De Engelsen weten hoe ze een perfecte roast moeten bereiden. Een roast dinner is een feestmaal dat bestaat uit geroosterd vlees, zoals rund, varken of kip, geserveerd met aardappelen, groenten en Yorkshire pudding. Dit gerecht is perfect voor een zondagse lunch met het hele gezin.

Curry

De Engelse curry is een gerecht dat zijn oorsprong vindt in India, maar een geheel eigen draai heeft gekregen in Engeland. Het Britse koninkrijk is tegenwoordig de grootste consument van curry ter wereld! Probeer eens een heerlijke chicken tikka masala of een pittige lamb vindaloo en ontdek de unieke smaakcombinaties van de Engelse curry.

Pudding

Engeland staat bekend om zijn heerlijke puddings. Van het klassieke bread and butter pudding tot de beroemde sticky toffee pudding, er is een overvloed aan zoete lekkernijen om van te genieten. Een Engelse pudding is de perfecte afsluiting van een smaakvolle maaltijd.

Laat je verrassen door de Engelse keuken en ontdek de vele geneugten die dit land te bieden heeft. Wie denkt dat de culinaire tradities van Engeland beperkt zijn tot fish and chips, zal aangenaam verrast worden door de smaken en diversiteit die je kunt vinden in de Engelse keuken.

Ratingpost

Dit is ook de UK